środa, 16 listopada 2011

The Nine Lives of Chloe King [2011]

Jak co roku Chloe King przygotowuje się do świętowania swoich urodzin. W tym roku jednak nic nie jest tak, jak zawsze. Kończąc 16 lat Chloe zaczyna się zmieniać. Odkrywa u siebie nadprzyrodzone  kocie zdolności. Dodatkowo otrzymuje maila od dawno zaginionego ojca. 
Chloe śledzona przez tajemniczą postać spotyka Jasmine i Aleka, od których dowiaduje się, że, podobnie jak oni, jest częścią starożytnej rasy zwanej Mai, dzieckiem egipskiej Bogini Baset. To po niej odziedziczyła doskonały słuch, szybkość, zręczność, siłę, widzenie w ciemności, zdolność współodczuwania ludzkich emocji, i tytułowe 9 żyć. Dodatkowo okazuje się, że dziewczyna może być poszukiwanym od dawna kluczem do przetrwania rasy, od tysiącleci prześladowanej przez ludzkich łowców. Oczywiście, jak w większości seriali tego typu, pojawia się tajemnicza organizacja, która pragnie śmierci Chloe. Twierdzi, że rasa Mai stwarza zagrożenie dla ludzkości. Trzeba im przyznać trochę racji. Nad dziećmi Baset ciąży klątwa nie pozwalająca wchodzić w bliski kontakt fizyczny z ludźmi, w przeciwnym razie kończy się to bardzo źle - dla ludzi oczywiście. Chloe nie może już żyć jak przeciętna nastolatka. Zakochana w człowieku zdaje sobie sprawę, że nie może z nim być, dla jego własnego dobra. Ale żeby było jeszcze bardziej skomplikowanie w sercu Chloe pojawia się ktoś jeszcze... 

Serial oparty jest na książce o tym samym tytule autorstwa Liz Braswell. Niestety nie znalazłam jej nigdzie w Polsce ani po angielsku ani po polsku. Nie mogę więc porównać co lepsze - czy książka czy serial, ale już teraz mogę powiedzieć, że serial bardzo mi się spodobał. Szczególne brawa dla odtwórczyni głównej roli, ślicznej Skyler Samuels. 

Brak komentarzy: