poniedziałek, 19 listopada 2012

Breaking Dawn 2/Przed Świtem cz.2 [2012]

Od ubiegłego piątku w polskich kinach możemy oglądać ostatnią część sagi Zmierzch - Przed Świtem. Nie byłam fanką tych ekranizacji, no ale żeby wyrobić sobie jakieś zdanie na ten temat, musiałam obejrzeć wszystkie części. 
W przypadku tej sagi zauważyłam pewną prawidłowość - gdy książka mi się podobała, film był słaby, albo nawet bardzo zły. Natomiast gdy jakaś książka nie należała do moich ulubionych, film mi się podobał. Podobnie było z Przed Świtem 2. Nie pomyliłam się sądząc, że będzie to najlepsza część Sagi. 

Przede wszystkim Bella nie jest już taka pierdołą jak w poprzednich filmach. Rola wampirzycy została wprost stworzona dla Kirsten Steward. Świetnie zagrała silną i stanowczą kobietę, która zrobi wszystko, by chronić swoją rodzinę. Ogromny plus!
Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to humor. Bardzo często cala sala wybuchała śmiechem. Byłam mile zaskoczona :)
No i w końcu - efekty specjalne. Twórcy filmu bardzo dobrze się spisali. Ta część sagi obfitowała w efektowne walki, specjalne umiejętności wampirów, czy choćby komputerowo stworzona mała Renesmee, aby pasowała wyglądem do jej starszej wersji. Nadal nie rozumiem jak można było schrzanić tak łatwą do nakręcenia część jaką jest Zmierzch, a tak dobrze zekranizować trudniejszą, jaką jest Przed  Świtem.

Z przyjemnością oglądałam film i na pewno polecam. Warto dodać, że twórcy w bardzo ciekawy sposób zakończyli sagę. Było bardzo zaskakująco! Siedziałam w kinie i myślałam "coo?! Ale jak to?? O_o". Przekonajcie się sami :)
  • Ocena: 5/5

1 komentarz:

Dante pisze...

Nie jestem fanem Zmierzchu lecz zastanowie się nad obejrzeniem:)
Zaczynam Cię obserwować i licze na odwzajemnienie:)
http://nolongernightmare.blogspot.com/