czwartek, 8 września 2011

Veronica Mars

Na pierwszy rzut oka - typowy serial dla nastolatków, a jednak wciągnął mnie bez reszty. Dawno temu oglądałam kilka odcinków w polskiej TV, a teraz odkryłam go na nowo.

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Neptune w USA. Główna bohaterka, Veronica Mars, jest na pozór zwyczajną licealistką. Od przeciętnego licealisty odróżnia ją jednak spryt, inteligencja i to, że dorabia sobie po lekcjach w biurze ojca, który jest prywatnym detektywem. Bez wątpienia Veronica ma do tego smykałkę, co nie umyka uwadze innych uczniów z Neptun High, którzy często proszą ją o pomoc.
Jak w większości amerykańskich seriali rozgrywających się w liceach mamy do czynienia z grupami bogatych, popularnych nastolatków z którymi trzeba się liczyć. Kiedyś Veronica należała to jednej z takich grup, będąc dziewczyną Duncan'a Kane'a - syna bardzo wpływowej rodziny. Wszystko jednak zmieniło się, gdy siostra Duncana, a jednocześnie najlepsza przyjaciółka Veronici, Lilly, została zamordowana. Ojciec Veronici, który był wówczas szeryfem wskazał jako jednego z podejrzanych ojca Duncaan'a i Lilly. Przez to utracił stanowisko, a Veronica - chłopaka i przyjaciół. Głównym celem Veronici, i jednocześnie głównym wątkiem pierwszej serii, staje się odnalezienie mordercy i odkrycie prawdy o śmierci przyjaciółki..

Nie będę zdradzać dalszych szczegółów. Mam nadzieję, że chociaż trochę zachęciłam Was do sięgnięcia po ten serial. 2 pozostałe serie są równie interesujące. Niestety zdecydowano, że czwarta seria nie powstanie, nad czym bardzo boleję. 
Co mogę powiedzieć więcej o serialu? Przede wszystkim Kristen Bell świetnie pasuje do roli Veronici Mars. Na obsadę w ogóle nie można narzekać. I co najważniejsze - fabuła serialu jest wciągająca, niebanalna i zaskakująca. Gorąco polecam ten serial. Oglądam go już 2gi raz i sądzę, że będę do niego jeszcze wracać.


  • Ocena: 5/5
  • Gatunek: dramat młodzieżowy, kryminał
  • Liczba odcinków: 64
  • Liczba serii: 3
  • Czas trwania odcinka: ok. 40 min

Brak komentarzy: