czwartek, 14 czerwca 2012

Dark Shadows / Mroczne Cienie [2012]

Dark Shadows [2012]
Gdy zobaczyłam trailer tego filmu w kinie, nie byłam do końca przekonana, czy mi się spodoba. Zawsze jednak lubiłam filmy Tima Burtona, i oczywiście Johnny'ego Depp'a. Nie zawiodłam się, a nawet byłam mile zaskoczona.

Mroczne Cienie opowiadają historię Barnabasa Collins'a, którego rodzina przypłynęła do Ameryki w 1752 roku aby rozpocząć nowe życie. Stali się szanowaną i bogatą rodziną w lokalnej społeczności. Barnabas miał wszystko, ale zgubiła go jego słabość do kobiet. Nie odwzajemnił uczucia pięknej Angelique, która z nienawiści zamienia go w wampira i zamyka w trumnie na 200 lat. Gdy obudził się  po niespełna dwóch stuleciach, poznaje nowy, nieznany mu świat, czemu towarzyszą śmieszne i absurdalne sytuacje.

Jak wszystkie twory Tima Burtona,  film jest mroczny i przerysowany. Ma swój specyficzny klimat tajemniczości, w który wprowadzają nas na przykład nienaturalnie białe twarze bohaterów czy ich kostiumy.
Jeśli lubicie czarny humor - ten film jest dla Was. Mimo, że mroczny, niemal bez przerwy doprowadza do łez śmiesznymi dialogami i absurdalnymi sytuacjami. Świetna gra aktorska nie tylko samego Depp'a.

  • Ocena: 5/5

4 komentarze:

Tomasz Stępnik pisze...

Muszę przyznać, że Johnny Depp jest rewelacyjnym aktorem - każda postać wykreowana przez niego jest ogromną indywidualnością - Steven Seagal mógłby się od niego uczyć :)

Co do filmu to kiedyś widziałem jego zwiastun i muszę przyznać że wydawał się interesujący - teraz Ty go polecasz więc to musi być hitowy pewniak :)

Ava Angel pisze...

Cieszę się ,że tak liczysz się z moim zdaniem :D
Film jest na prawdę wart obejrzenia. Jest lepszy niż myślałam,że będzie :)

Tomasz Stępnik pisze...

Masz dobry gust więc Twoje zdanie jest dla mnie wartościowe :)

Ava Angel pisze...

Tym bardziej mi miło :D

P.S. Obejrzałam 2 odc Tron-uprising :) Dobre, tak jak przypuszczałam.
Nadal jest klimat!